EHITUSINFO

Energiaklass

Hoonete projektijärgne energiatõhususarv vastab korterelamute energiaklassile B ja energiatõhususarv on 116 kWh/m2*a. Energiaklass on arvutatud viimase kehtiva arvutusmetoodika järgi.

Vundament ja välisseinad

Hoone kandvad konstruktsioonid toetuvad monoliitsest raudbetoonist lintvundamentidele.
Välisseinad on parklakorruse ulatuses monoliitsest raudbetoonist. Ülejäänud korruste välisseinte materjaliks on betoon-õõnesplokid või betoon. Välisseinad soojustatakse vastavalt seinatüübile 200 mm paksuse mineraalvilla või vahtpolüstüreeniga, milline kaetakse tellise fassaadipaneelidega ning osaliselt valtsplekiga. Katusekorruse välisseinad ja katuslagi on puitkarkassil kergseinad 300 mm mineraalvillsoojustusega.

Siseseinad

Kõik korterite vahelised ning korteri ja trepikoja vahelised siseseinad on suurema helikindluse tagamiseks kavandatud topeltseintena: täisbetoneeritud Columbia-kivist seinale lisandub kipsplaat-karkass-sein, seinte vahel õhuvahe. Korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad mineraalvillast isolatsiooniga. Seinte puhul, kus on tõenäoliselt soov kinnitada seinale köögikappe, lisame kipsplaadi alla tugevuse andmiseks OSB-plaadi. Niiskete ruumide seinad on metallkarkassil niiskuskindlad kipsplaatseinad.

Vahelaed ja sisetrepid

Raudbetoonist õõnespaneelidest, mille peale paigaldatakse sammumüra tõkestamiseks vahtpolüstüreen ja tehakse betoonist tasanduskiht.
Sisetrepid on raudbetoonelementidest monteeritavad trepid, mis viimistletakse keraamiliste plaatidega.

Rõdud/terrassid ja katus

Rõdu- ja terrasside põrandaks on sile betoonpind. Rõdupiirded vastavalt arhitektuursele lahendusele.
Hoone lamekatused on kaetud SBS-kattega. Hoone kaldkatuse kandekonstruktsiooni moodustavad konstruktsioonipuidust sarikad. Katusekatteks on valtsplekk.

Aknad ja uksed

Hoonel on puit-alumiinium aknad kolmekordse klaaspaketiga.
Välisusteks on klaas-alumiinium uksed. Korterite välisuksed on kaetud peitsitud väärisspooniga, lengid kaetud analoogse spooniga. Siseuksed on puitspooniga sileuksed.

Viimistlus

Tulevasele korteriomanikule on sisearhitektid valiku tegemiseks koostanud 3 erinevat viimistluspaketti. Seinad on eluruumides värvitud, märgades ruumides kaetud keraamiliste plaatidega. Põrandate viimistluseks on kasutatud eluruumides kõrgekvaliteedilist laudparketti. Tualettruumides, vannitubades, esikutes ja saunaruumides on kattematerjaliks keraamiline plaat. Tehnilistes ruumides ja panipaikades on pinnakõvendiga betoonpõrandad. Laed on eluruumides värvitud. Korteri abiruumides, tualettruumides vannitubades ja esikus on kipsplaat- ripplaed.

Küte ja ventilatsioon

Elamu soojavarustuse allikaks linna võrku ühendatud soojasõlm. Korterites on veekandjal põrandaküte, tehniliste ruumide ja trepikodade küttekehadeks on radiaatorid või põrandaküte.
Korterite õhuvahetus tagatakse korteripõhise soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbe ventilatsiooniseadmega.

Veevarustus ja kanalisatsioon

Hoone on ühendatud linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse lokaalselt maja soojasõlmes. Kõikidele korteritele paigaldatakse koridori eraldi veemõõtjad.

Elekter ja nõrkvool

Korteri kilp on kahesektsiooniline, elektri- ja nõrkvooluosaga. Elektri osas on automaatkaitsmed, nõrkvoolu osas valve, side- ja TV-jaotus. Korterite pesuruumid ja esikud varustatakse LED-valgustitega.
Korterites on igas toas ette nähtud moodulpesa telefoni ja/või interneti jaoks, üks TV-pesa ning elutoas kaks TV-pesa erineva paigutusega. Kaabeldusel kasutatakse ülikiiret andmeside edastamist võimaldavat Cat6 standardile vastavat kaabeldust. Korteritele paigaldatakse uksetelefonisüsteem. ja varustatakse valvesignalisatsiooni valmidusega. Korterites nähakse ette kõlarite pistikupesad TV põhivaatamiskohas ja selle vastasseinas, võimaldamaks ühendada kodukinosüsteemi kõlareid.

Tark kodu

Hoone on varustatud targa kodu lahendusega, mis võimaldab korteri esikusse paigaldatud puutetundliku ekraani abil reguleerida korteri temperatuuri ning jahutust tubade kaupa ja ventilatsiooni. Kodust eemal olles on võimalik kaugjuhtimisega jälgida oma korterit nutitelefonist.